Gandrīz kā ģimenē

Cesvaines pusē, Grašos, trīs omulīgās mājiņās arī Ziemassvētkos gaiši mirdzēs logi un bērni gaidīs Lielo Rūķi. Viss būs kā jau daudzās ģimenēs, kad atnāk ziemas gaidītākie svētki - kopā ceptas piparpūkas, rotāta eglīte… tomēr kaut kas ir mazliet, bet savādāk. Grašu bērnu ciemats ir vieta, kur dzīvo 31 bērns, kam šobrīd nav savas, īstas ģimenes. “Jā, labi, ka beidzot Latvijā par bāreņu problēmām runā vairāk un šī sistēma mainās. Tomēr rēķināmies, ka šādi, ģimenes tipa bērnu nami, būs nepieciešami arī nākotnē,” saka bērnu ciemata vadītāja Sandra Stade. Graši ir vieni no pirmajiem to Latvijas bērnu namu vidū, kur bērni var dzīvot un pieaugt ģimenei maksimāli pietuvinātā vidē un atmosfērā. 20 gadu laikā izauklēti, izaudzināti un pasaules ceļos laisti desmitiem bērnu, kas tagad veiksmīgi atraduši sevi lielajā dzīvē. Atšķirībā no daudziem bērnu namiem, Grašu saime savējos atbalsta arī pēc pilngadības sasniegšanas. Grašu bērnu ciematā padarīts patiešām daudz. Tas viss - lielākoties ar privātu atbalstītāju līdzekļiem. “Mums iet labi,” saka Sandra, “bet, protams, ka atbalsts mums ļoti noder.” Pirmssvētku laikā bērnu ciematu apciemoja arī “Zīļuka” fonda pārstāvji. Ar LaTS veikalu atbalstu sagādātas dāvanas un bērniem nepieciešamas lietas. “Jauks pārsteigums!”, paldies sakot, priecājas ciemata vadītāja un nākošajam gadam novēl veselību ikvienam: “Jo tikai pie labas veselības mēs visi varam strādāt un palīdzēt arī citiem!”
Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!