Neliels, bet priecīgs akcents

Bērniem ir prieks par katru tādu notikumu, saka Tosmares iedzīvotāja Aļona, kura otrdien atvedusi arī savus mazuļus uz bērnu laukumiņa atklāšanu Pāvilostas ielas 3. nama pagalmā.

Košzaļi krāsots bērnu rotaļlaukums tur izveidots ar labdarības fonda "Zīļuks" palīdzību. Veikalu tīkla "LaTs" tirdzniecības vietās tam savākti ziedojumi, uzņēmums arī pats līdzfinansējis būvniecību. Iekārtas uzstādījusi firma "Fixman", kas Liepājā jau strādājusi. Ar "Zīļuku" šis ir jau ceturtais kopdarbs, saka "Fixman" pārstāve Katrīna Lapiņa. Viens no tiem ir arī Rucavā. "Līdz šim esam uzstādījuši rotaļlaukumus vietās, kur nekā nav un kur tie tiešām ir vajadzīgi. Skatos, ka te vēl ir ļoti daudz vietu, kur tas būtu vajadzīgs."

Iepriekš te bijušas vien vecas dzelzs šūpoles un soliņš, stāsta Aļona. "Protams, ka ir vajadzīgs. Protams!" viņa saka par laukumu. Lai arī neliels, tas ir priecīgs akcents starp daudzstāvu namiem, vienīgais tāds šajā apkārtnē. Tuvumā ir vēl viens rotaļlaukums, bet tas esot jau pavecs, derētu to nokrāsot.

"Bērnu te ir daudz, ģimeņu daudz," Aļona saka. Viņai pašai ir septiņas atvases, divas mazākās ir līdzi rotaļlaukumā un priecīgi tiesā saldējumu, ko izdalījis liels un dzeltens zīļuks. Vasarā un citos brīvlaikos bērni pagalmos dzīvojoties labprāt. "Šie ir īpaši bērnu pilni pagalmi," viņa pamāj uz tuvējām mājām. Un viņiem noteikti derētu vēl kādas aktivitāšu iespējas gan maziem, gan lielākiem. "Šis ir labs, omulīgs rajons, ļoti zaļš. Un tas atdzīvojas, agrāk bija tāds pa pusei pamiris. Ir vairāk ļaužu, mammītes ar ratiņiem. Un mums taču ir mežs, tur varētu ierīkot piepilsētas parku, tāds skaistums!" Ja vien to labiekārtotu, mamma piebilst. "Būtu labi, ja būtu mums te arī kāds tirdziņš ar svaigiem dārzeņiem un citiem produktiem," viņa pasmaida. Pircēji noteikti būtu. "Katra iniciatīva par labu ģimenēm un bērniem tiktu uztverta ar prieku."

Autors: "Kurzemes Vārds"

www.liepajniekiem.lv

 

Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!