Uz šogad padarīto ar prieku atskatoties – Jaunkalsnavā!

Uz šogad padarīto ar prieku atskatoties – Jaunkalsnavā! Atskatoties uz aizvadāmajā – nu jau gandrīz jāsaka: vecajā – gadā paveiktajiem labajiem darbiem, ar prieku jāpiemin kārtējais ar LaTS veikalu tīkla un Zīļuka fonda gādību un mūsu pircēju atsaucību izveidotais bērnu rotaļu laukums. Šoreiz – Jaunkalsnavā! Ar prieku – visīstākajā vārda nozīmē, jo, kamēr pieaugušo ikdienas gaitās rotaļām laika ir maz vai pavisam maz, bērniem rotaļu laukums ir vesela prieka pilna pasaule. Tāpēc katrs jaunizveidotais laukums ir īstu, lielu prieku pilns! Tagad Latvijā ir par vēl vienu šādu vietu priekam vairāk – bērnu laukums tapis Madonas novada Jaunkalsnavā. Pagasta centrā rotaļu laukums jau ir bijis, bet tajā pusē, ko vietējie dēvē par Kalnamājām, – ne, un to ievērojis Dainis Trops, SIA Daima, Jaunkalsnavas veikala un arī citu apkārtnes LaTS veikalu Ērgļos, Madonā, Lazdonā, Mētrienā un Sāvienā īpašnieks. Tā kā viņa vadīto veikalu pircēji bijuši aktīvi ziedotāji Zīļuka fonda rosinātajā labdarības akcijā, tieši Dainim no LaTS tīkla vadības piedāvāts apdomāt, kur iekārtot jauno rotaļu laukumu. Izvēle kritusi uz Jaunkalsnavas Kalnamājām – vietējas nozīmes guļamrajonu, kur bērnu aktīvai atpūtai nekā piemērota nav bijis. Lai arī Jaunkalsnava nav liela, tā nav arī maza – šajā pagasta centrā ir ap 1000 iedzīvotāju. Šogad šajā skaistajā pusē jaunumu patiešām daudz – arī maijā atvērtais LaTS veikals un kafejnīca savā ziņā ir veltījums dižajam latviešu valodniekam Jurim Alunānam, kurš dzimis Jaunkalsnavā un kura jaunradītajā vārdā Brève nosaukta pati kafejnīca – omulīga vieta pasēdēšanai un baudīšanai līdzās Alunāna parkam. Starp citu, Jura Alunāna izveidoti ir arī katra latvieša lietotie vārdi ēstuve un ceptuve. Tā nu sanāk, ka ar šejienes latiņu saistās arī tie – ir gan sava ēstuve – kafejnīca, gan ceptuve – jo SIA Daima piedāvā arī savus konditorejas un kulinārijas izstrādājumus. Visus labumus un gardumus jau neaprakstīt, tāpēc vislabāk pašiem apmeklēt gan Jaunkalsnavas LaTS veikalu, gan kafejnīcu. Siltas un mājīgas izjūtas, veselību un prieku Jaunajā gadā jums novēl visa LaTS Jaunkalsnavas komanda! Kopā Latvijā ir nu jau deviņi Zīļuka fonda un LaTS tīklā paspārnē izveidoti bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumi. Paldies visiem, kas ziedojuši, organizējuši, ieteikuši, meklējuši, uzstādījuši un visādi citādi pielikuši prātu, sirdi un rokas, lai radītu prieku! Lai visiem LaTS pircējiem un tīkla dalībniekiem labu darbu, veselības un prieka pilns arī Jaunais – 2022. –gads!
Ziedojam
Zīļuks

Fonda prioritārie virzieni

  • Bērni un ģimene
  • Kultūra, māksla un izglītība
  • Sports un veselība

Fonda aktivitātes

Labdarības fonda „Zīļuks” pirmās aktivitātes ir veltītas atbalsta virzienam „Bērni un ģimene”, proti, bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai Latvijas reģionālajās pilsētās un ciemos.

Iztēlojies, ka visur ir kāds laukums, kas ik dienu piepildās ar maziem kosmonautiem, pirātiem, medicīnas māsām, Lāčplēšiem un indiāņiem. Katru dienu tur ātrgaitas vilcieni sacenšas ar signālu skaļumu, reaktīvās lidmašīnas saskrienas ar pierēm un medicīnas māsas palīdz veikt steidzamas operācijas.

Bet, lai tas īstenotos, ar iztēli vien nepietiek. Tāpēc Zīļuks staigās pa Latviju un palīdzēs pārvērst bērnu sapņu kuģus par īstiem rotaļu laukumiem. Atceries, ka arī tu vari ar ziedojumu piedalīties mūsu bērnu nākotnes veidošanā!